Personel sağlık , Sağlık personeli , Sağlık personeli alımı

Sağlık Personeli

Sağlık Bakanlığı son dönemlerde sağlık personeli alımı işlemlerine hız kazandırmıştır. En son atama açıklamasında, güvenlik soruşturması tamamlanan sağlık personellerinin atama yerleri için başvuru yapılması gerektiği açıklandı. 2017/8 başvuruları, 28 Ocak tarihinde başlayarak 6 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. Bu alımdaki personellerin tamamı ise ebe ataması olacaktır.

Sağlık Personeli Alımı

Sağlık Bakanlığı 2017/3 alımı ile ataması yapılan sağlık personeli bir süredir bekleyişini sürdürmektedir. Henüz güvenlik soruşturması tamamlanmayan personelin başvuruları da sürekli askıya alındı. Sağlık Bakanlığı tarafın yapılan açıklamada 2017/3 Alımı ile ataması yapılan personelin güvenlik soruşturmasının tamamlandığı belirtildi. Sağlık personeli için göreve başlama duyurusu yayınlandı.

2017/8 Başvuruları Ne Zaman?

İl Sağlık Müdürlükleri tarafından kurulacak komisyonlara, sağlık personelleri başvurularını gerçekleştireceği yönünde açıklama yapıldı. Başvurulan 26 Ocak 2018 tarihinde başlayacak ve 6 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. Adayların hani ile yerleşti ise o ilin sağlık müdürlüğüne başvuru yapmaları gerekecektir. Personel sağlık şartları değerlendirilerek; sorun olmayanların 7 Şubat 2018 tarihine kadar göreve başlaması gerekir.

www.medisaglik.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sınava Hazırlık Sınava Hazırlık
Sınava Hazırlık